מעצורי חניה

מעצורי חניה המכונים גם אבני בלימה, הם מוצרי בטיחות המיועדים להתקנה בחניות בהן חונים כלי רכב פרטיים, בכדי לסייע לנהג החונה את רכבו לדעת מתי הגיע לקצה החניה. כאשר מותקן מעצור חניה במיקום הנכון, הנהג "ירגיש" בגלגלי כלי הרכב שהגיע לקצה החניה וידע לעצור במקום הנכון.

סוגי מעצור חניה

קיימים מס’ סוגים של מעצורי חניה (אבני בלימה) מחומרי גלם שונים ובעלי תכונות מגוונות. ניתן לחלק את סוגי מעצורי החניה לשתי משפחות: מעצורי חניה באורך של 180 ס”מ לפחות אשר יחידה אחת מתאימה לעצירת כלי רכב אחד בחניה אחת. ומעצורי גלגל, אשר נדרשת התקנת שני מעצורים – אחד לכל גלגל המתאימים לכלי רכב אחד בחניה אחת.

או השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

מעצורי חניה - סרטוני הסבר

נגן וידאו
נגן וידאו

ארבל שטראוס מייבאת, משווקת ומתקינה ארבעה סוגים של מעצורים לחניה:

מעצור חניה מפלסטיק (דגם 12231) באורך של 180 ס”מ, תוצרת EVELUX. גוף המעצור עשוי מחומר תרמופלסטי קשיח (PPC). המעצור בצבע שחור ומכיל קוביות בצבע ניגודי צהוב על מנת להבליט ולהדגיש את מיקום המעצור מעל פני המשטח עליו הוא מותקן. התקנת מעצור חניה מפלסטיק קלה ופשוטה שכן משקלו נמוך ועיגונו אל המשטח מתבצע באמצעות חמישה אבזרי חיבור ייעודיים בעזרת כלי עבודה בסיסיים. מעצור חניה מפלסטיק מתוצרת EVELUX הוא מעצור החניה היחיד בישראל המסופק עם אחריות לתקופה של 3 שנים (בשימוש כמעצור חניה לכלי רכב פרטיים).


מעצור חניה מגומי ממוחזר (דגם 300104) אורכו 180 ס”מ, תוצרת GNR, קנדה . גוף המעצור עשוי גומי ממוחזר בתוספת פוליאוריטן ע”מ להקנות לו גמישות ועמידות. המעצור בצבע שחור ובעל מדבקות רפלקטיביות בצבע ניגודי צהוב על מנת להבליט ולהדגיש את מיקום המעצור מעל פני המשטח עליו הוא מותקן. התקנת מעצור חניה מגומי ממוחזר קלה ופשוטה ועיגונו אל המשטח מתבצע באמצעות ארבעה אבזרי חיבור ייעודיים (המתאימים לדגם זה בלבד) בעזרת כלי עבודה בסיסיים. מעצור חניה מגומי מתוצרת GNR מסופק עם שנת אחריות (בשימוש כמעצור חניה לכלי רכב פרטיים).

גם המידע המופיע בעמוד המוצר וע”פ המגבלות המופיעות בתקנון האתר בסעיף הגבלת האחריות.

מעצורי גלגל מ PVC (דגם 12216) יש להתקין 2 יחידות לחניה, רוחב כל יחידה 50 ס”מ המותקניםבהתאם לרוחב כלי הרכב החונה. גוף המעצור עשוי PVC והוא מיוצר ע”י Evelux. מעצור הגלגל בצבע שחור ומכיל מדבקות רפלקטיביות בצבע ניגודי צהוב על מנת להבליט ולהדגיש את מיקומם מעל פני המשטח עליו הוא מותקן. התקנת מעצורי גלגל מ PVC קלה ופשוטה ועיגונן אל המשטח מתבצע באמצעות שלושה אבזרי חיבור ייעודיים לכל יחידה בעזרת כלי עבודה בסיסיים .מעצורי גלגל מתוצרת Evelux מסופקים עם שנת אחריות (בשימוש כמעצורי גלגל לכלי רכב פרטיים).

יתרונות מעצורי חניה

או השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

שימוש במעצורי חניה

מעצורי חניה משמשים לסימון והתראה על קצה חניה על מנת שכלי הרכב החונה “ידע” את המיקום המדויק בחניה בו יש לעצור. לדוגמא: בחניה בניצב לקיר כאשר המקום בשטח החניה מוגבל ויש להתקדם עד לקצה החניה, שימוש במעצור חניה יסייע לנהג כלי הרכב להתקדם ככל האפשר מבלי לפגוע בקיר.

בחניה בניצב למדרכה ללא התקנת מעצור חניה, גלגלי הרכב יעצרו על אבן השפה של המדרכה, פגוש כלי הרכב עלול לבלוט אל תוך שטח המדרכה ולחסום או להוות מכשול למשתמשים במדרכה. בנוסף, במקרה של רכב נמוך, גחון הרכב עלול להיפגע מאבן השפה של המדרכה. שימוש במעצור חניה ימנע מכלי הרכב לפגוע במדרכה או לעבור אותה ע”י עצירת גלגלי הרכב לפני אבן השפה.

מעצורי חניה יותקנו גם בחניות פרטיות בבתי מגורים וגם בחניונים ציבוריים המיועדים לחניית כלי רכב פרטיים.

משך אחריות

אחריות בהתאם לדגם והמידע המופיע בעמוד המוצר וע”פ המגבלות המופיעות בתקנון האתר בסעיף הגבלת האחריות.

המלצות

21 תגובות על “מעצורי חניה

  1. התשובה היא שאין מרחק חד משמעי. המרחק הנכון הוא המרחק המתאים לכלי הרכב החונה בחניה באופן קבוע. לחץ על הקישור כדי לצפות בסרטון ההדרכה להתקנת מעצור חניה. בגדול באם מדובר בחניון ציבורי עם רכבים שונים במחנים בו המרחק המומלץ הינו 50-80 ס”מ מהקיר או מקצה החניה

  1. גידי תודה על פנייתך. צוות המכירות שלנו ייצור איתך קשר, יפתח לך כרטיס לקוח בצורה מסודרת וישלח לך הצעת מחיר מסודרת.

  1. שלום יואל, מעצור חניה מפלסטיק הוא המוצר המומלץ ומתאים גם לרוחב של סילברדו. חשוב לציין שמעצור החניה אינו מיועד לדריסה אלא רק לעצירה של הרכב בחניה.

  1. שלום דודו, בעיקרון מעצור חניה מתאים לעצירת רכב בחניה ולא לסימון אבל ניתן להוסיף על גבי מעצור החניה שלט עם כיתוב של מספר רכב או כל דבר אחר. אני ממליץ לפנות אל נציגי המכירות שלנו לייעוץ בנושא המידה המתאימה

  1. שלום רב. מעצורי החניה נמצאים אצלנו במלאי. באם ללקוח יש גרפיקה ספציפית בה הוא מעוניין, כל שיש עליו לעשות זה לשלוח לנו אותה ואנו תוך מספר ימים (עד 6 ימי עסקים) נוכל לספק את המעצור הממותג במחסנינו. באם נדרש עיצוב גרפי, אנו מעצבים לפי דרשית הלקוח, שולחים לאישור ומרגע האישור, לוקח לנו עד 6 ימי עסקים להכין את המוצר המוגמר

 1. יש לנו בחניון מעצורי חניה שיצאו משימוש, האם אתם מוציאים את המעצורים הישנים לפני שאתם מתקינים חדשים, או שאנחנו צריכים לדאוג לזה?

  1. שלום דנה, ניתן לפרק את מעצורי החניה בתשלום. לפרטים נוספים, בבקשה פני לאחד מנציגי המכירות שלנו.

  1. שלום רב. תמרור גמיש מיוצר מאותו החומר כמו העמודים הגמישים שלנו והוא עמיד מאוד. למרות זאת הוא אינו מיועד לדריסה יומיומית ויש למקם אותו במיקום כזה שיפגעו בו כמה שפחות כדי שזה יחזיק שנים רבות

 2. אני רוצה לרכוש מעצורי חניה מפלסטיק למשאיות שלי במחצבה שאני עובד בה. האם המעצורים מתאימים למשאיות?

 3. שלום, מעוניין ברכישת מעצור בודד לחניה פרטית (כדי להשאיר מרחק אופטמילי משער חשמלי), האם ניתן לרכוש יחידה בודדת? מה מחיר יחידה אחת (פלסטיק? גומי?)

  תודה רבה.

  1. שלום יובל,
   מעצור החניה שלנו מיועד להתקנה באמצעות ברגים בלבד. למרות זאת מתוך ניסיון של לקוחותינו, קיבלנו דיווחים שהם ביצעו התקנות מוצלחות גם בהדבקה.
   הצעתנו היא להשתמש בדבק רק אם אין ברירה וגם אז לבצע ניסוי הדבקה לפני רכישה כמותית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ארבל שטראוס