מעצורי חניה

מעצורי חניה, המכונים גם אבני בלימה, הם מוצרי בטיחות המיועדים להתקנה בחניות בהן חונים כלי רכב פרטיים, בכדי לסייע לנהג החונה את רכבו, לדעת מתי הגיע לקצה החניה. כאשר מותקן מעצור חניה במיקום הנכון, הנהג "ירגיש" בגלגלי כלי הרכב שהגיע לקצה החניה וידע לעצור.

סוגי מעצור חניה

קיימים מספר סוגים של מעצורי חניה (אבני בלימה), מחומרי גלם שונים ותכונות מגוונות. ניתן לחלק את סוגי מעצורי החניה לשתי משפחות: מעצורי חניה באורך של 180 ס”מ לפחות, אשר יחידה אחת מתאימה לעצירת כלי רכב אחד, בחניה אחת. ומעצורי גלגל, אשר דורשות התקנת שני מעצורים – אחד לכל גלגל, המתאימים לכלי רכב אחד, בחניה אחת.

או השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

מעצורי חניה - סרטוני הסבר

נגן וידאו אודות מעצור חניה
נגן וידאו אודות התקנת מעצור חניה

ארבל שטראוס מייבאת, משווקת ומתקינה ארבעה סוגים של מעצורים לחניה:

מעצור חניה מפלסטיק (דגם 12231) באורך של 180 ס”מ, תוצרת EVELUX. גוף המעצור עשוי מחומר תרמופלסטי קשיח (PPC). המעצור בצבע שחור ומכיל קוביות בצבע ניגודי – צהוב, על מנת להבליט ולהדגיש את מיקום המעצור מעל פני המשטח עליו הוא מותקן. התקנת סטופר לחניה מפלסטיק קלה ופשוטה, שכן משקלו נמוך ועיגונו אל המשטח מתבצע באמצעות חמישה אבזרי חיבור ייעודיים ובעזרת כלי עבודה בסיסיים. מעצור חניה מפלסטיק מתוצרת EVELUX, הוא מעצור החניה היחיד בישראל המאושר על ידי מכון התקנים והמסופק עם אחריות לתקופה של 3 שנים (בשימוש כמעצור חניה לכלי רכב פרטיים).

מעצור חניה מגומי ממוחזר (דגם 300104) אורכו 180 ס”מ, תוצרת GNR, קנדה. גוף המעצור עשוי גומי ממוחזר בתוספת פוליאוריטן, המקנה לו גמישות ועמידות. המעצור בצבע שחור ובעל מדבקות רפלקטיביות בצבע ניגודי – צהוב, על מנת להבליט ולהדגיש את מיקום המעצור מעל פני המשטח עליו הוא מותקן. התקנת מעצור חניה לרכב מגומי ממוחזר קלה ופשוטה ועיגונו אל המשטח מתבצע באמצעות ארבעה אבזרי חיבור ייעודיים (המתאימים לדגם זה בלבד) ובעזרת כלי עבודה בסיסיים. מעצור חניה מגומי מתוצרת GNR, מסופק עם שנת אחריות (בשימוש כמעצור חניה לכלי רכב פרטיים).

מעצורי גלגל מ-PVC (דגם 12216), יש להתקין 2 יחידות לחניה. רוחב כל יחידה 50 ס”מ המותקנת בהתאם לרוחב כלי הרכב החונה. גוף המעצור עשוי PVC והוא מיוצר ע”י Evelux. מעצור הגלגל בצבע שחור ומכיל מדבקות רפלקטיביות בצבע ניגודי – צהוב, על מנת להבליט ולהדגיש את מיקומם מעל פני המשטח עליו הוא מותקן. התקנת מעצורי גלגל מ-PVC קלה ופשוטה ועיגונם אל המשטח מתבצע באמצעות שלושה אבזרי חיבור ייעודיים לכל יחידה ובעזרת כלי עבודה בסיסיים. מעצורי גלגל מתוצרת Evelux מסופקים עם שנת אחריות (בשימוש כמעצורי גלגל לכלי רכב פרטיים).

יתרונות מעצורי חניה

 • שמירה על סדר וניצול מקסימלי של תאי החניה בחניון.
 • התקנת מעצור לרכב בחניה תמנע חסימה של מדרכות.
 • מעצור החניה יסייע לנהג לחנות את כלי הרכב.
 • מעצור החניה ימנע פגיעה ברכב ובעצמים בחניון (קירות, מדרכות, מזגנים, אדניות, ברזי כיבוי, תעלות אוורור ועוד).
 • הגברת האסתטיקה בחניון והגברת הנראות של קצות החניה והקירות.
 • מעצור חניה לרכב הוא מוצר פשוט ולא יקר, בעל ערך מוסף גבוה לחניון.
 • התקנה קלה ופשוטה.
 • ניתן להסרה.
 • מעצור לרכב בחניה מתאים למגוון רחב של כלי רכב פרטיים.

שימוש במעצורי חניה

מעצורי חניה משמשים לסימון והתראה על קצה חניה, על מנת שכלי הרכב החונה “ידע” את המיקום המדויק בחניה, בו יש לעצור. לדוגמא: בחניה בניצב לקיר, כאשר המקום בשטח החניה מוגבל ויש להתקדם עד לקצה החניה, שימוש במעצור חניה יסייע לנהג כלי הרכב להתקדם ככל האפשר מבלי לפגוע בקיר.

בחניה בניצב למדרכה, ללא התקנת מעצור חנייה, גלגלי הרכב יעצרו על אבן השפה של המדרכה, פגוש כלי הרכב עלול לבלוט אל תוך שטח המדרכה ולחסום, או להוות מכשול למשתמשים במדרכה. בנוסף, במקרה של רכב נמוך, גחון הרכב עלול להיפגע מאבן השפה של המדרכה. שימוש במעצור חניה ימנע מכלי הרכב לפגוע במדרכה, או לעבור אותה ע”י עצירת גלגלי הרכב לפני אבן השפה.

מעצורי חניה יותקנו גם בחניות פרטיות בבתי מגורים וגם בחניונים ציבוריים, המיועדים לחניית כלי רכב פרטיים.

משך אחריות

אחריות בהתאם לדגם והמידע המופיע בעמוד המוצר וע”פ המגבלות המופיעות בתקנון האתר, בסעיף הגבלת האחריות.

המלצות

 • מעצורי חניה מיועדים לשימוש בחניות בהן חונים רכבים פרטיים בלבד.
 • מעצורי חניה אינם מתאימים לעצירת משאיות, או כלי רכב מסחריים כבדים אחרים, לרבות אוטובוסים.
 • בעת בחירת מעצור חניה, כדאי להתחשב במספר פרמטרים כגון: מחיר מעצור חניה ומשך האחריות, שכן בשוק קיימים מוצרים מתוצרת סין באיכות נמוכה, שאינם מסופקים עם אחריות ועמידותם בתנאי הסביבה ובפגיעת כלי רכב, נמוכה ביותר.
 • בעת פגיעת גלגלי הרכב במעצור חניה, יש לעצור ולא לנסות להמשיך ולדרוס את מעצור החניה, שכן דריסה עלולה לגרום לו לנזק.
 • אביזר חיבור מתאים יבטיח את היצמדותו ומניעת היעקרותו של מעצור החניה, מהשטח עליו הוא מותקן.
 • אין להשתמש במעצורי חניה לצורך הפרדת נתיבים, או כפסי האטה, משום שאינם מיועדים לדריסה.
 • מקרה של שימוש כזה במעצורי חניה, לא תחול אחריות על המוצר.
 • ניתן לקבל את המוצר כולל התקנה ע”י מתקין מוסמך של ארבל שטראוס (בעלות), או להתקין עצמאית

השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

ארבל שטראוס משווקת מעצורי חניה משנת 2010. ללא ספק, מעצור החניה העמיד ביותר בישראל הוא מעצור חניה מפלסטיק. ארבל שטראוס הינה החברה היחידה בארץ שקיבלה אישור ממכון התקנים על מעצור חניה זה. לפרטים נוספים על מעצורי חניה כנסו לאתר.

עלות של מעצור חניה משתנה בהתאם לחומר גלם ממנו הוא עשוי. ארבל שטראוס משווקת 4 סוגים שונים של מעצורי חניה: מעצורי חניה מפלסטיק, מעצורי חניה מ-PVC, מעצורי חניה מגומי, מעצור חניה למשאיות. למחיר ופרטים נוספים כנסו לאתר.

כן בהחלט, מעצור חניה מפלסטיק מגיע עם אחריות ל- 3 שנים.

21 תגובות על “מעצורי חניה

  1. התשובה היא שאין מרחק חד משמעי. המרחק הנכון הוא המרחק המתאים לכלי הרכב החונה בחניה באופן קבוע. לחץ על הקישור כדי לצפות בסרטון ההדרכה להתקנת מעצור חניה. בגדול באם מדובר בחניון ציבורי עם רכבים שונים במחנים בו המרחק המומלץ הינו 50-80 ס”מ מהקיר או מקצה החניה

  1. גידי תודה על פנייתך. צוות המכירות שלנו ייצור איתך קשר, יפתח לך כרטיס לקוח בצורה מסודרת וישלח לך הצעת מחיר מסודרת.

  1. שלום יואל, מעצור חניה מפלסטיק הוא המוצר המומלץ ומתאים גם לרוחב של סילברדו. חשוב לציין שמעצור החניה אינו מיועד לדריסה אלא רק לעצירה של הרכב בחניה.

  1. שלום דודו, בעיקרון מעצור חניה מתאים לעצירת רכב בחניה ולא לסימון אבל ניתן להוסיף על גבי מעצור החניה שלט עם כיתוב של מספר רכב או כל דבר אחר. אני ממליץ לפנות אל נציגי המכירות שלנו לייעוץ בנושא המידה המתאימה

  1. שלום רב. מעצורי החניה נמצאים אצלנו במלאי. באם ללקוח יש גרפיקה ספציפית בה הוא מעוניין, כל שיש עליו לעשות זה לשלוח לנו אותה ואנו תוך מספר ימים (עד 6 ימי עסקים) נוכל לספק את המעצור הממותג במחסנינו. באם נדרש עיצוב גרפי, אנו מעצבים לפי דרשית הלקוח, שולחים לאישור ומרגע האישור, לוקח לנו עד 6 ימי עסקים להכין את המוצר המוגמר

 1. יש לנו בחניון מעצורי חניה שיצאו משימוש, האם אתם מוציאים את המעצורים הישנים לפני שאתם מתקינים חדשים, או שאנחנו צריכים לדאוג לזה?

  1. שלום דנה, ניתן לפרק את מעצורי החניה בתשלום. לפרטים נוספים, בבקשה פני לאחד מנציגי המכירות שלנו.

  1. שלום רב. תמרור גמיש מיוצר מאותו החומר כמו העמודים הגמישים שלנו והוא עמיד מאוד. למרות זאת הוא אינו מיועד לדריסה יומיומית ויש למקם אותו במיקום כזה שיפגעו בו כמה שפחות כדי שזה יחזיק שנים רבות

 2. אני רוצה לרכוש מעצורי חניה מפלסטיק למשאיות שלי במחצבה שאני עובד בה. האם המעצורים מתאימים למשאיות?

 3. שלום, מעוניין ברכישת מעצור בודד לחניה פרטית (כדי להשאיר מרחק אופטמילי משער חשמלי), האם ניתן לרכוש יחידה בודדת? מה מחיר יחידה אחת (פלסטיק? גומי?)

  תודה רבה.

  1. שלום יובל,
   מעצור החניה שלנו מיועד להתקנה באמצעות ברגים בלבד. למרות זאת מתוך ניסיון של לקוחותינו, קיבלנו דיווחים שהם ביצעו התקנות מוצלחות גם בהדבקה.
   הצעתנו היא להשתמש בדבק רק אם אין ברירה וגם אז לבצע ניסוי הדבקה לפני רכישה כמותית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ארבל שטראוס