מראות פנורמיות

מגוון מראות פנורמיות להצבה בצמתים ובמקומות בהם שדה הראיה מוגבל. מראה פנורמית מגבירה את הבטיחות בדרכים ומצילה חיים!

מראות פנורמיות הן מראות עגולות שחזיתן קמורה והן מתבססות על עיקרון פשוט, המאפשר הרחבה של שדה הראיה בצומת ובכל מקום בו קיים שטח מת. מראה פנורמית המותקנת בצמתים שבהם שדה הראיה מצומצם ונפח התנועה נמוך, היא פתרון יעיל ופשוט כתחליף להתקנה של מערכת רמזורים או סלילת כיכרות. ניתן גם לראות מראות פנורמיות בחניונים ובסיבובים בהם שדה הראיה מוגבל, או מופרע ע”י גורמי הסביבה, כגון: קירות, צמחיה וכ”ו. התקנה של מראה פנורמית והגדלת שדה הראיה, שומרת על בטיחות משתמשי הדרך ועשויה למנוע תאונות.

או השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

מראות פנורמיות - סרטוני הסבר

נגן וידאו אודות מראה פנורמית
נגן וידאו אודות התקנת מראה פנורמית

היכן מתקינים מראות פנורמיות

התקנת מראה פנורמית מומלצת בצמתים בהם שדה הראיה מוגבל, בסיבובים חדים שבהם שדה הראיה מופרע ע”י עצמים, בסיבובים בחניונים וביציאה מחניונים ומחניות פרטיות. בשטחי תפעול, מפעלים ומחסנים בהם קיימת תנועה מוגברת של מלגזות ניתן לעשות שימוש במראות פנורמיות, בעיקר במעברים בין מדפים ובסיבובים חדים. כמו כן, ניתן להתקין מראות פנורמיות בחנויות על מנת לאפשר לעובדי החנות שדה ראיה מלא, גם כאשר קיימים שטחים מתים על מנת לסייע במניעת גניבות.

אם עושים שימוש במראה פנורמית לחניון, מומלץ להתקין מראות בקוטר 80 או 60 ס”מ וזאת בהתאם לאילוצים בשטח, כגון זווית צידוד של המראה, גובה התקרה והרצון שלא להפריע להולכי הרגל בחניון, כך שלא יתנגשו במראה עם הראש. מחוץ לחניון מומלץ לעשות שימוש במראות פנורמיות בקוטר 80 ומעלה, בפרט כאשר מדובר במרחק גדול יחסית בין מקום בו הרכב עומד ובין המראה.

ניתן להתקין את המוצר כמראות בטיחות נגד גניבה בחנויות. במקרים כאלה נעשה שימוש במראות בעלות קוטר קטן יחסית, בד”כ: 45 או 30 ס”מ.

יתרונות מראות פנורמיות

 • הצבת מראה פנורמית בחניון בנקודה בעייתית, מדגישה ומבליטה את בעייתיות הנקודה ואת הסכנה הפוטנציאלית לבטיחות משתמשי הדרך.
 • אביזר בטיחות פשוט וקל להתקנה, הנותן מענה מיידי לבעיה של שדה ראיה מוגבל.
 • עלות נמוכה יחסית לפתרונות אחרים, כגון: סלילת כיכרות, או התקנה מערכת רמזורים.
 • מראה פנורמית ניתנת להתקנה בכל מקום ואינה דורשת תשתית, או כלים כבדים.
 • באמצעות מתאמים, ניתן להתקין מראות פנורמיות על גבי קירות, עמודים, גדרות, תליה מהתקרה ועוד.
 • כיוון פשוט קל ונוח למיקסום והגדלת שדה הראיה בצורה אופטימלית.
 • מראות פנורמיות בחנויות מאפשרות חשיפה של שטח מת ומאפשרת שליטה ויזואלית במרחב, על מנת למנוע גניבות.
 • התקנה של מראה פנורמית בעמדות שמירה בסמוך למחסומים, מאפשרת לראות את זרימת התנועה בשני הכיוונים (מבלי לשנות את כיוון הישיבה של השומר).

משך אחריות ומידע נוסף

 • אחריות בהתאם לדגם והמידע המופיע בעמוד המוצר וע”פ המגבלות המופיעות בתקנון האתר בסעיף הגבלת האחריות.
 • מראת פנורמיות נקראות גם מראות קמורות. מראה קמורה משקפת שטח הגדול משמעותית משטח פני המראה. חשוב להבחין בין מראה קמורה, בה מרכז החלק המשקף נמצא קדימה משפת היקף המראה לבין מראה קעורה בה המצב הפוך. תכונה זו, הנובעת מהמבנה הפיסי של המראה ואופן החזר הקרניים הנגזר ממנו, מאפשרת שימוש במראה הקמורה למטרות רבות ובכלל זה בטיחות בדרכים. חשוב לדעת כי התמונה המשתקפת במראה פנורמית אינה בהכרח מציגה את העצמים המשתקפים בקנה המידה האמיתי שלהם, אך יתרונה הגדול הוא בכך שהיא מציגה רכב המתקרב לצומת באופן ברור והנהג יכול ללמוד מראש כי רכב זה עומד להגיח לצומת מהמסלול הניצב לו.

המלצות

 • בעת בחירת מראה פנורמית יש להתחשב במספר גורמים.
 • מרחק המיקום המיועד להתקנת המראה הפנורמית מהצומת. ככל שקוטר המראה גדול יותר, כך זווית הראיה רחבה יותר והפרטים המשתקפים במראה ברורים יותר.
 • יש להתחשב בתנאי הסביבה כגון עוצמת רוחות וחשיפה לשמש על בכדי לבצע בחירה מושכלת של הדגם המתאים ביותר לתנאים הקיימים במיקום המיועד להתקנה.
 • יש להתאים את תושבת המראה בהתאם למיקום התקנת המראה (קיר, עמוד, גדר, חומה) ולהיעזר בתושבות חיבור ייעודיות בהתאם.
 • כיוון המראה הפנורמית בצומת ובחירת המיקום האידיאלי להתקנתה הוא תנאי הכרחי לקבלת שדה ראיה אופטימלי עבור המשתמשים בדרך.
 • יש להתקין את המראה פנורמית באופן בטיחותי (גובה, צורת עיגון, הידוק אבזרי חיבור) כך שהתקנתה לא תהווה מפגע בטיחותי.
 • יש לוודא שהאובייקט עליו מותקנת המראה יכול לשאת את משקלה גם כאשר נושבות רוחות בעוצמה גבוהה שכן מראה פנורמית עלולה להתנהג כמפרש ולהכביד על האובייקט עליו היא מותקנת.

השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

20 תגובות על “מראות פנורמיות

  1. שלום עידן, בתוך חנות, אם הכוונה היא למניעת גניבות, ניתן להתקין כל מראה פנורמית או מראה כדורית בהתאם לגודל שניתן להתקין בחנות.
   ככלל, ככל שמראה גדולה יותר, כך היא תכסה שטח רחב יותר. והעצמים המשתקפים בה יהיו ברורים יותר.
   מראה פנורמית קוטר 45 ומראה כדורית קוטר 40, הן המראות הנפוצות ביותר לשימוש הנ”ל.
   לעוד שאלות ובירורים, אתה מוזמן ליצור איתנו קשר בטלפון 04-9113418.

 1. שמי משה ואני מתעניין במראה פנורמית: ביציאה מהחניה שלנו יש מדרכה ואחריה כביש עם תנועה דו סטרית. האם מראה פנורמית אחת מספיקה?

  1. משה שלום. תודה על פנייתך. מראה פנורמית מאפשרת זווית ראיה של 90 מעלות בלבד. כדי לראות ל 2 הכיוונים עליך להתקין 2 מראות אחת לכל כיוון. המלצתנו היא להתקין את המראה מעבר לכביש, כמובן מבלי שהיא תפריע לתנועה או להולכי הרגל על המדרכה.

  1. גדעון שלום.
   בעיקרון אין אנו מוכרים חלקי חילוף למראות אך במחסנינו הצטברו במהלך השנים כל מיני אביזרים וחלקים. נשמח אם תצלם מספר תמונות של המראה השבורה והחלקים החסרים לך (אלו שניזוקו) וננסה להתאים לך חלקי חילוף מהמלאי שנמצא אצלנו. אנו חוזרים לעבוד מיד אחרי החג ביום ראשון. אתה מוזמן לשלוח אלי את התמונות לנייד הפרטי 0544371147 עמרי ואנסה לעזור. חג שמח ושנה טובה.

  1. שלום נתן, בעיקרון, ככל שהמראה גדולה יותר כך שטח החשיפה שלה גבוה יותר והעצמים המשתקפים בה ברורים יותר. בגדלו המראה הנמכרת ביותר הינה מראה אקריליק בקוטר של 80 ס”מ המתאימה למרבית היישומים.

 2. אנו גרים ביישוב מכמורת בסמוך לים. הייתה לנו מראה פנורמית שעשתה עבודה מעולה אך באחת הסופות האחרונות היא כנראה נעקרה ממקומה. האם יש מראה עמידה יותר?

  1. שלום דודי, חברתנו מספקת 2 סוגים של מראות. מראות מפוליקרבונט תוצרת סין שמתאימות בעיקר לחניונים מקורים ומראות אקריליק. במקרה שלכם הייתי ממליץ על מראה מדגם אקרילק, עמידה במיוחד גם ברוחות עזות שכן התושבת המחברת אותה לעמוד הינה תושבת מאסיבית וחזקה במיוחד. אני מאמין שמראה כזאת תעשה את העבודה עבורכם.

  1. שלום יובל, מראות פנורמיות מיועדות להתקנה על עמודים עגולים אך ניתן לבצע התאמות לעמודים מרובעים. אם מדובר על מראה סינית אז ניתן להתקין באמצעות מתאם להתקנה על קיר – ראשית לחבר את המתאם לעמוד ואז את המראה למתאם. אם מדובר על מראה אקריליק אז המראה מגיעה עם תושבת שטוחה שניתן להבריג אותה למשטחים ישרים כגון פרופיל ברזל מרובע בהנחה שגודלו מספיק.

 3. אנחנו גרים בישוב כורזים. ביציאה מהישוב אין שדה ראיה טוב לרכבים המגיעים מימין. איזו מראה מומלץ להתקין והאם אחת מספיקה?

  1. מומלץ להתקין מראה פנורמית אקרילית בקוטר של 80 – 100ס”מ. מראה אחת מספיקה , שכן לדבריך קיימת הסתרה של שדה הראיה רק בכיוון אחד .

 4. אני מתעניין בהתקנת מראה פנורמית בסמוך ליציאה מהחנייה שלי. איזה קוטר מראה מומלץ יותר?

  1. גודל המראה הנדרש תלוי במרחק וגודל העצמים המשתקפים במראה. ככל שמרחק המראה גדול יותר מהעצמים המשתקפים בה כך יש צורך במראה גדולה יותר. מראה בקוטר 80 מתאימה לרוב השימושים אך ייתכן וניתן להסתפק במראה קטנה יותר. הנך מוזמן ליצור קשר עם צוות המכירות שלנו שיישמח לייעץ לך על גודל המראה המתאים.

 5. יש לי בעיה ביציאה מהחניה הממוקמת על שפת מדרכה. האם מראה פנורמית יכולה לעזור?

  1. שלום ישראל,
   מראה פנורמית הינה פתרון אידיאלי ליציאה מחניה ותאפשר לך לראות מתוך תא הנהג את אשר מתרחש על המדרכה.
   יתכן ויהיה צורך ב 2 מראות. הנך מוזמן לפנות לצוות המכירות המנוסה שלנו לייעוץ באיזה מראה לבחור. תמונות של השטח יעזרו לנו לייעץ לך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ארבל שטראוס