עמודים גמישים

עמודים גמישים המכונים גם "נחום תקום" הם מוצר בטיחות המיועד לסימון, תיחום ויצירת הפרדה. עמודים אלו עשויים חומר פלסטי עמיד בדריסה בהתאם לדגם המוצר.

חברת ארבל שטראוס מייבאת משווקת ומתקינה עמודים גמישים “נחום תקום” ממספר דגמים, צבעים ועמידות בדריסה. ארבל שטראוס היא היבואן הבלעדי של המותג EVELUX – יצרני העמודים הגמישים מפוליאוריטן (TPU) העומדים בתקן EN133422+A1. לעמודים הגמישים מתוצרת EVELUX חיקויים רבים אשר עמידותם נמוכה ואינם עומדים בתקני הבטיחות המחמירים הנהוגים באירופה.

או השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

או השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

עמודים גמישים - סרטוני הסבר

נגן וידאו אודות עמידות עמודים גמישים
נגן וידאו אודות התקנת עמודים גמישים

עמודים גמישים

כל העמודים הגמישים מצוידים במספר מחזירי אור בהתאם לדגם מחזירי האור גם הם עמידים בקיפול ואינם “נשברים” או מתקלפים.
בראש העמודים הגמישים, ניתן להציב שילוט מודולרי, נצנצים ושרשור באמצעות מתאם ייעודי.
במלאי עמודים כתומים בארבעה גבהים ועמוד גמיש בצבע שחור מדגם 12286 בגובה 75 ס”מ. ניתן להזמין צבעים נוספים בהזמנה כמותית.

התקנת עמודי סימון גמישים היא פשוטה וקלה ונעשית באמצעות שלושה חורים המצויים בבסיס העמוד הגמיש. עיגון עמוד גמיש נעשית באמצעות שלושה אביזרי חיבור ייעודיים (טבלה אביזרי חיבור) בעזרת כלי עבודה בסיסיים.

סוגי עמודים גמישים

עמודים גמישים מסדרת PREMIUM – סדרת ה פרימיום הינה סדרת העילית המקורית, העמידה ביותר אשר מיוצרת על ידי EVELUX. בסדרה זו קיימים 4 דגמים: דגם 12215 בגובה 30 ס”מ, דגם 12214 בגובה 45 ס”מ, דגם 12212 בגובה 75 ס”מ ודגם 12211 בגובה של 100 ס”מ. צבעם של כל העמודים בסדרה הוא כתום והם מצויידים במחזירי אור. קוטרם של העמודים הינו 8 ס”מ. העמודים הגמישים מהדגמים הנ”ל מיוצרים כולם מתרכובת פוליאוריטן (TPU) והם העמודים הגמישים העמידים ביותר בשוק כיום בנוסף, הם היחידים המסופקים עם שנה אחריות!!! חומר הגלם ומבנה העמוד מקנים לעמוד את עמידותו יוצאת הדופן. כמו כן, העמוד עמיד בכל פגעי מזג האוויר לרבות חשיפה מרובה לשמש.


עמודים גמישים מסדרת ECONOMY – סדרת ה-ECONOMY מהוה חלופה לסדרת הפרימיום. בסדרה זו קיימים 2 דגמים: דגם 12281 בגובה של 73 ס”מ ודגם 12283 בגובה של 45 ס”מ. מראם הוויזואלי דומה מאוד לסדרת ה פרימיום ואילו חומרי הגלם מהם מיוצרים העמודים זהה לחלוטין, דבר המעמיד אותם כמעט בקו אחד עם עמידותם של העמודים מסדרת הפרימיום (עמידות גבוהה במיוחד).


עמודים גמישים מוזלים – למי שמחפש מוצר זול, העמודים הללו הם הבחירה המומלצת. מבין העמודים בסדרה זו, ניתן למצוא 3 דגמים: דגם 12271 בגובה 75 ס”מ ודגם 12273 בגובה 45 ס”מ. הם מיוצרים על ידי חברת EVELUX והם זהים לחלוטין בצורתם לעמודים מסדרת האקונימי ולכן הם המומלצים ביותר מבין העמודים בקטגורית המחיר הנמוך. העמוד הנוסף הינו דגם 300109 בגובה של 75 ס”מ. מחירו הוא הנמוך ביותר ועמידותו בהתאמה.


עמודים גמישים אחרים – בנוסף לעמודים הגמישים שצורתם סטנדרטית, ניתן לבחור גם בעמוד גמיש בצבע שחור (דגם 12286) בגובה 75 ס”מ. עמוד גמיש לעומסים קיצוניים בקוטר של 10 ס”מ ובגובה של 75 ס”מ (דגם 12271) ותמרור גמיש (דגם 12250) כל העמודים בקטגוריה זו מיוצרים מחומרים זהים לקטגוריית ה פרימיום והם איכותיים ביותר ומומלצים!

השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

שימושים בעמודים גמישים

 • ניתן להשתמש בעמודים גמישים לתיחום חניות אופנועים שכן העמודים בולטים על רקע הסביבה אך אינם גורמים נזק לכלי הרכב או לרוכב בעת פגיעה בהם, דבר המונע נזקים ואף פציעה.
 • סימון ותיחום אזורים האסורים חניה באמצעות עמודים גמישים יוצר הפרדה מוחשית בעת תיחום חניות. במקרה של פגיעת רכב בעמוד, לא ייגרם נזק לרכב הפוגע או לעמוד הגמיש.
 • ניתן לתחום רחבות כיבוי אש באמצעות עמודים גמישים ובמקרי חירום, רכבי ההצלה יכולים להכנס לרחבה בנוחות.
 • סימון שבילי הולכי רגל במפעלים ובשטחים תפעוליים באמצעות עמודים גמישים יוצר סימון מודגש, בולט ויעיל היוצר הפרדה מכאנית בין הולכי הרגל לכלי הרכב הייעודיים הנעים ברחבי השטחים התפעוליים.
 • הצבת עמוד גמיש בשטחים חשוכים ובראשו נצנץ, יסייע להבחין במכשולים קבועים כגון איי תנועה, ואתרי עבודה זמניים.
 • שימוש בעמוד גמיש כאשר מותקן עליו שלט מודולרי או עמוד / תמרור גמיש יסייע בהכוונת כלי רכב באזורים בהם עמודי הכוונה קשיחים לא שרדו כתוצאה מדריסה חוזרת.
 • בעת הפרדת נתיבים, ניתן להיעזר בעמודים גמישים בשילוב עם מפרידי הנתיבים או עיני חתול לצורך יצירת הפרדה מוגבהת מפני הקרקע.

יתרונות

 • עמודים גמישים אינם גורמים נזק לכלי רכב או להולכי רגל בעת פגיעה בהם.
 • עמידותם של חלק מדגמי העמודים הגמישים בדריסה גבוהה ביותר והם יחזרו לצורתם המקורית גם אחרי מספר רב של דריסות.
 • צבעים בוהקים בשילוב עם מחזירי אור מבטיחים נראות גבוהה בכל תנאי שטח ותאורה.
 • עמודי סימון גמישים ניתנים לשימוש בשילוב עם שילוט מודולרי, נצנצים ושרשראות בהתאם לצורך.
 • ישנה אפשרות לשרשר מספר בלתי מוגבל של עמודי סימון גמישים על מנת ליצור תיחום סגור.
 • ניתן לבחור מבין מגוון דגמים, גבהים וצבעים בהתאם לצורך בשטח.
 • התקנה קלה ופשוטה.
 • עמודים גמישים תוצרת EVELUX עומדים בדרישות התקן האירופי המחמיר ביותר EN133422+A1.

21 תגובות על “עמודים גמישים

 1. שלום, רציתי לברר האם עמוד גמיש יכול לשמש כמחסום חניה?
  אודה לכם על התשובה המהירה,
  דיקלה.

  1. שלום דיקלה, התשובה היא חד משמעית לא! למרות שעמוד גמיש עמיד בדריסה, הוא אינו מיועד לדריסה יום יומית מכוונת. כמובן שהוא יחזיק מעמד אבל תוחלת החיים שלו תהיה קצרה יחסית. חשוב לציין ששימוש בעמוד גמיש כשומר חניה שולל ממנו את האחריות. בנוסף, נהגים בישראל כבר יודעים לזהות את העמודים הגמישים כגמישים שאינם גורמים נזק לרכבם בעת דריסה ולכם הם יחנו לך בחניה מבלי חשש. נשמח להציע לך מוצר ייעודי בשם שומר חניה המתאים בדיוק לשמירה על מקום חניה.

 2. בחניון שלנו מותקנים מחסומי דוקרנים ולאחרונה ראיתי שרכב נסע נגד כיוון הנסיעה ולא התפנצ’ר. זה הגיוני?

  1. שלום רב אריאל. מחסום דוקרנים תקין אמור לפנצ’ר גלגלים של רכב פרטי. למרות זאת לעיתים מהירות נסיעה של רכב, זווית וקוטר הגלגל עלולים להצליח “להערים” על מחסום הדוקרנים” המלצתנו היא לא לנסות לבדוק את מחסום הדוקרנים. למיטב ידיעתנו ב 99% מהמקרים כאשר רכב נוסע על מחסום דוקרנים בכיוון ההפוך הוא מתפנצ’ר!

  1. שלום יובל, עמוד גמיש אכן עמיד בדריסה אך הוא אינו יכול לתפקד כשומר חניה לדריסה יומיומית. בסופו של דבר העמוד לא יתרומם… בנוסף דריסה של עמוד גמיש ונסיעה אחורנית עלולה לגרום נזק לגחון הרכב כאשר העמוד מנסה להתרומם הוא עלולה להסתבך בחלקים חשובים בגחון הרכב

  1. שלום שגיא, בהחלט כן. במלאי עמודים גמישים בצבע שחור וניתן בהזמנה מיוחדת גם לרכוש עמודים גמישים בצבע צהוב ולבן.

  1. שלום עוז, כל העמודים הגמישים מפוליאוריטן אותם חברתנו משווקת עמידים בדריסה. לשאלתך, ככל שגובה העמוד הגמיש גבוה יותר כך הוא פחות עמיד.

  1. ירון שלום.
   איננו בטחים מה הכוונה בסימון של בלוני גז, אבל עמודים גמישים מתאימים לסימון, לא משנה של מה. הם בעלי נוכחות גבוהה ובולטת ויוצרים הרתעה / סימון בכל מקום בו הם מותקנים.
   אתה מוזמן ליצור קשר עם המשרד, שם יוכלו להבין טוב יותר את הצרכים שלך ולהתאים לך מוצר בצורה מדוייקת 049113418

  1. גובה העמוד המומלץ לסימון חניות בחניון הוא 75 ס”מ וזאת בשל גובהו אשר ניתן לראותו בתוך הרכב, בשונה מעמוד נמוך יותר (45 ס”מ) אשר קשה יותר לראותו.

  1. שלום הילה,
   עמוד גמיש בגובה של 75 ס”מ הוא המתאים ביותר למרבית השימושים לרבות בחניונים, שכן עמודים בגובה של 45 ס”מ עלול להיות נמוך מידי ויהיה קשה לראות אותו מתוך תא הנהג.

 3. שלום ,
  אני רוצה להציג את עצמי
  מר אסעד חסונה מרמאללה
  יש לי חברת בטיחות וציוד לציבור, ואני רוצה לברר לגבי הפיר הגמיש באורך של 75 ס”מ, ואני רוצה להציע מחיר הולם לרכישת כמות ממך שייקבע לאחר תגובתך אלינו,
  תודה, מחכה לתשובתך

 4. האם אפשר להשתמש בעמודים אלו כהגנה על הדלתות שלי מפתיחת דלתות של רכב שחונה במקביל אלי ?
  האם אתה גם מתקינים ?

  1. שלום מיכאל ותודה על פנייתך!
   התשובה לשתי השאלות שלך היא כן.
   אחד מנציגינו יצור אתך קשר בהקדם.
   המשך יום נפלא 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ארבל שטראוס