חשיבותה של מראה פנורמית לחניון

חניוני רכב הם צורך יום יומי לכל אותם כלי רכב אשר אינם נמצאים בדרכם לחניון. בפועל, מרבית כלי הרכב בעולם מבלים את רוב זמנם בחניון ולא בתנועה בכביש, מה שהופך את החניונים למוקד בו קיימת תנועת רכבים רבה לצד רכבים חונים והולכי רגל. בשל כך ישנה חשיבות רבה להתייחס למיגון ואבזור החניונים באמצעי בטיחות אשר יבטיחו תנועה נכונה ובטוחה עבור אותם כלי רכב ומשתמשים בחניון בעת כניסתם, יציאתם ושהותם בחניון.

אין זה נכון להעדיף אמצעי מיגון אחד על פני אחר. שילוב של אביזרי בטיחות בחניונים יוצרים ביחד סביבת תנועה בטוחה יותר, יחד עם זאת, במאמר זה נתמקד בחשיבותה של מראה פנורמית לחניון ולמשמעות שלה בהקניית חשיפת שטחים מתים תוך הגברת הבטיחות בחניון.

או השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

סוגי מראות פנורמיות לחניון

מתי ישנו הכרח בהתקנת מראה פנורמית לחניון

נתחיל בשאלה המתבקשת, מתי בכלל רצוי להתקין מראות פנורמיות? ובכן, מראות פנורמיות מותקנות באזורים בהם שדה הראיה מוגבל או אינו קיים בכלל. אלו הם מקרים קלאסיים בהם נעזר במראות פנורמיות להרחבת שדה הראיה במידה המירבית.
לדוגמא: בצמתים, בדרכים ובשטחים פתוחים, כך גם בחניונים, אנו נרצה לוודא ששדה הראיה של הנהגים הוא מקסימלי ומאפשר צפייה של כל שטח הנסיעה על מנת לזהות מעבר של כלי רכב נוספים.

סוגי מראות פנורמיות המותאמות לחניונים

כאשר אנו מדברים על סוגי מראות פנורמיות לחניון, אנו מתייחסים בדרך כלל לחניונים מקורים או תת קרקעיים וזאת מפני שחניונים אלו אינם חשופים לשמש, גשם או רוחות ועל כן מאפשרים בחירה מגוונת יותר של מראות פנורמיות.
שלושת הסוגים המוכרים והנפוצים ביותר הם מראות אקריליות, מראות פוליקרבונט ומראות כדוריות. אז אילו מראות פנורמיות הן הנכונות ביותר לשמש כמראות פנורמיות לחניון? התשובה היא שלרוב נשתמש בשני סוגי המראות הראשונים (מראות פוליקרבונט ומראות אקריליק) מפני שאלו הם המראות המתאימיות ביותר להתקנה בחניונים ונותנות מענה ל 90% מהמקרים.
מראות פנורמיות אקריליות הן המראות הפנורמיות העמידות והאיכותיות ביותר ולכן הן גם מגיעות עם שלוש שנות אחריות. בנוסף מראות אקריליק מגיעות עם תושבת לקיר או לעמוד. השתקפותן זהה לזו של מראת זכוכית, התקנתן קלה וניתן לרכוש אותן בשני גדלים שונים 60 ו 80 ס”מ. שטח הכיסוי שלהן מותנה בקוטרן (ככל שהמראה גדולה יותר כך היא חושפת שטח רחב יותר) וכן באופן התקנתן (כיוונון) לזווית הנכונה כך שתשקף את 2 צדי הצומת או השטח המת. ולרוב מראה אחת מספיקה לכיסוי השטח הרצוי.
*** ישנן גם מראות פנורמיות מרובעות העשויות אקריליק.

מראות פנורמיות פוליקרבונט הן מראות מתוצרת סין והן איכותיות פחות מהמראות האקריליות, לכן גם האחריות עבורן היא לשנה בלבד. היתרון שלהן הוא כמובן במחירן הנוח ובעובדה שניתן לבחור מבין ארבעה גדלים שונים. גם כאן, שטח כיסוי שדה הראיה מותנה בקוטר המראה באופן התקנתה וכוונונה לזווית הנכונה. בשל עמידותן הפחותה בתנאי מזג אוויר שונים, זוהי מראה המומלצת להתקנה בתוך מבנים, לרבות בחניונים תת קרקעיים ומקורים. חשוב לציין שמראה פוליקרבונט מסופקת עם תושבת לעמוד וכדי להתקינה ע”ג קיר יש צורך במתאם נוסף.

סרטוני הדגמה לסוגי מראות פנורמיות והתקנתם

נגן וידאו אודות מראה פנורמית
נגן וידאו אודות התקנת מראה פנורמית

לסיכום

חברת ארבל שטראוס מתמחה ביבוא ושיווק מכלול של ציוד לחניונים, נשמח לענות ולהתאים לכם מראה פנורמית לחניון. מראה פנורמית הינה מוצר בטיחות ממעלה ראשונה אשר התקנתו תסייע במניעת תאונות בחניון. בחירת המראה המתאימה וכן התקנתה חשובה לא פחות כדי להבטיח את יעילותה. אנו בארבל שטראוס נשמח לסייע בכל שאלה ולייעץ בהתאם לניסיוננו בתחום.

המראה המומלצת ביותר היא מסוג אקריליק. מראה אקריליק מתאימה לכל תנאי מזג האוויר לרבות שמש ישירה. מכיוון שמודבר בחניון מראה מסוג פוליקרבונט תעשה עבודה מצויינת וגם במחיר אטרקטיבי יותר. למידע נוסף על מראות לחניון כנסו לאתר.

ארבל שטראוס משווקת 4 סוגים שונים של מראות פנורמיות. המחיר משתנה בהתאם לחומר גלם ממנה עשויה המראה ולקוטר. לפרטים נוספים על סוגי המראות ומחירים כנסו לאתר.

כן, על מראה מסוג פויליקרבונט יש אחריות של שנה.

או השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

ארבל שטראוס