בעל מפעל, שמור על העובדים שלך והתקן מדבקות נגד החלקה

הדבקת מדבקות נגד החלקה הינה אמצעי פשוט לשמירה על בטיחות הולכי הרגל בשטח המפעל.

קיימים מקומות רבים ברחבי מפעלים שהינם מועדים להחלקה או נפילה של עובדים או מבקרים במקום. תאונות עבודה עלולות לקרות, אך יש לעשות את המקסימום על מנת למנוע אותן. דרך אחת לעשות זאת, היא להדביק מדבקות נגד החלקה. ישנם תקנים המתייחסים להתנגדות להחלקה של משטחי הליכה והם לוקחים בחשבון משתנים כגון חומר הרצפה, האם העובדים נעולים בנעלים ובאיזו סוליה הם משתמשים. גורמים נוספים הנלקחים בחשבון הם זוויות השיפועים, ניקיון הדרך, מידת הרטיבות, אופי הסביבה, קיום וסוג המעברים בין המישורים (מדרגות, שיפועים וכיוצא בזה) ועוד…

או השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

היכן רצוי להדביק מדבקות נגד החלקה

מדרגות – שימוש במדרגות מטבעו, עלול לגרום למעידה וכתוצאה מכך לפגיעה, על אחת כמה וכמה אם הן רבות ותלולות. הדבקה של מדבקות נגד החלקה על כל מדרגה משמשת כמקדם הגנה שמפחית את הסבירות להחלקה ולמעידה. פסים כאלו מומלצים להדבקה במדרגות במפעלים, חניונים, בנייני משרדים ובכל מקום בו נעשה שימוש במדרגות בין אם על ידי עובדי המקום, מבקרים או לקוחות.

סימון שבילים להולכי רגל – לשימוש במדבקות נגד החלקה יתרון נוסף והוא סימון דרך, בעיקר כאשר משתמשים בפס נגד החלקה שצבעו ניגודי למשטח עליו הוא מיושם, ממש בדומה לסימון בצבע לסימון כבישים. במפעלים הכוללים מעברים להולכי רגל בתוך שטח המפעל עצמו או בין בניינים (למשל בין משרדי המפעל לשטח הייצור) קיים צורך לסמן את השבילים להולכי הרגל כדי ליצור הפרדה ברורה בין תנועת כלי הרכב במפעל לתנועת הולכי הרגל. סימון בעזרת מדבקות נגד החלקה תופס שתי ציפורים במכה אחת: גם מסמן את הדרך עצמה וגם מפחית את הסיכון להחלקה. כתוספת לסימון שבילים מומלץ לסמן בנוסף גם באמצעות עמודים גמישים. עמודים אלו יבליטו משמעותית את הדרך המיועדת להולכי רגל בלבד ויפחיתו את הסכנה שבפלישת כלי רכב לאזור זה.

סימון חניות בחניונים – גם ביישום זה ישנו יתרון לשימוש במדבקות נגד החלקה כאמצעי לסימון תא החניה וכן למניעת החלקה במקרה של רצפה חלקה בשטח החניון.

מעברים בין מפלסים ומישורים שונים – שיפועים, ירידות או עליות, מעבר בין מדרכה לדרך המיועדת לנסיעת כלי רכב, כל אלו הם מקומות מועדים להחלקה ונפילה. הדבקת פסים נגד החלקה יגבירו את מקדם החיכוך, יפחיתו את הסיכוי להחלקה וכן יגבירו את מודעות המשתמשים בדרך לכך שהמשטח עלול להיות חלק. אמצעי נוסף לסימון שטחים המועדים להחלקה בעיקר שהרצפה חלקה הוא שימוש במעמד אזהרה נגד החלקה על מנת להסב את תשומת לב העוברים לסכנה בדרך.

עמידה בתקן הנגישות – אם מדובר בשטח ציבורי, לרוב לצורך פתיחת המתחם או אכלוס המבנה, יש צורך באישור של מהנדס בטיחות כחלק מעמידה בתקנים הקשורים לחוק הנגישות. חוק הנגישות לבעלי מוגבליות התשנ”ח. אחד הפרמטרים הוא שימוש בפס נגד החלקה בקצה מדרגות או שיפועים. בנוסף לפסים אלו, ישנם מוצרי בטיחות נוספים כגון: משטחי אזהרה לעיוורים (כבדי ראיה) או כפתורי אזהרה.

לסיכום

אז בין אם מדובר בהכרח על פי החוק או צורך בשיפור האחיזה בקרקע ומניעת החלקה, פס נגד החלקה הוא המוצר הנכון עבורכם. קיים מגוון רחב של פסים למניעת החלקה והם מגיעים בצבעים, רוחבים, עוביים וטקסטורות שונות, הכל בהתאמה לצרכים בשטח. נשמח להעמיד לרשותכם את מגוון המוצרים שלנו בתחום, בהתאמה לצרכים הספציפיים שלכם.

או השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם