פרויקט מתחם מבקרים

האתר: פארק היי טק ומרכז מבקרים במרכז הארץ.

מטרת הפרויקט: הגברת בטיחות המשתמשים בדרך ע”י התקנת פסי האטה, מפרידי נתיבים, עמודי חסימה ועוד מגוון מוצרי בטיחות.

פארק היי-טק גדול הממוקם במרכז הארץ, בו עוברים מאות כלי רכב ביום, פנו אלינו כדי שנסייע להם במציאת פתרונות להגברת הבטיחות בדרכים על ידי התקנה של מוצרי בטיחות במתחם. זאת לאחר שבעקבות הצלחת המתחם, כמות גדולה של רכבים מגיע לאתר, נפח התנועה גדל באופן יחסי לזה שהיו רגילים אליו והצורך להגברת הבטיחות עלה לסדר היום של הנהלת המתחם. כיום חשיבה על פעולות הנוגעות למניעת תאונות הולכת ותופסת תאוצה לאחר שנים שמתחמים רבים היו נותנים פתרונות נקודתיים, רק לאחר שהייתה מתרחשת תאונה…

או השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

הפארק מתפרס על פני 60 מ”ר ובו משרדי היי-טק, בנקים, ואפילו גן ציבורי רחב ידיים. המתחם כולו בנוי בבניה מודרנית ובהקפדה על הפרטים הקטנים ומנוהל בצורה מקצועית ומוקפדת גם כן. הנהלת המתחם בחנה אפשרויות וחברות שונות לביצוע העבודות, ולאחר שנלקחו בחשבון כל הפרמטרים לרבות שירות, איכות ומגוון המוצרים, תקופת האחריות וזמינות מלאי וזמני התקנה, הוחלט שחברת ארבל שטראוס היא זו שתבצע את העבודה וזאת לאחר סיור מקצועי עם נציגי החברה והמתחם, כדי להתאים באופן מושלם את המוצרים לתנאים בשטח ולתקציב המתחם.

בתמונה למטה ניתן לראות את עמודי החסימה מדגם 300174. עמודים אלו הם עמודי חסימה מברזל בקוטר של 6 צול והתקנתם מתבצעת על ידי יציקתם בבטון. בנוסף כדי להגביר את נראות העמודים, הוספנו להם מחזיר אור מדגם 001 אשר מלבד הגברת הנראות, הם גם הכרחיים לצורך עמידה בחוק הנגישות. 

בפרויקט זה הושם דגש על התקנת מוצרים המגבירים את הבטיחות ומבליטים את מסלולי הנסיעה, אך לא רק על בטיחות ניתן דגש, בפרויקט זה, הגנה על הנוי בפארק הייתה חשובה במידה זהה ולכן הותקנו גם עמודי חסימה מברזל המונעים מרכבים לעלות על המדרכה ולפגוע באזורי הנוי הסמוכים לכביש.

ארבל שטראוס