מהן אבני בלימה ומהן הסיבות שכדאי להתקין אותן?

במאמר זה נלמד מה הן ומה הם הדגמים השונים של אבני בלימה שקיימים ובמה הם נבדלים זה מזה. כמו כן נלמד מה הן הסיבות שכדאי להתקין אותם.

או השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

מהם אבני בלימה?

אבני בלימה הנקראים גם מעצורי חניה או סטופר לחניה נמנים מבין מגוון אביזרי הבטיחות לחניון אשר תורמים להגברת הבטיחות בחניון וכן מקלים על הנהג להחנות את רכבו. אבן בלימה לחניה היא בעצם יחידה קשיחה ברוחב של 180 ס”מ (המידה המקובלת לתא חניה) המיועדת להתקנה בקצה החניה כפי שיוסבר בהמשך.

כיצד אבני בלימה יסייעו לנהג להחנות את רכבו? כאשר נהג רוצה להחנות את רכבו בתא החניה, ובקצה החניה ניצב קיר או עצם אחר, פעמים רבות לנהג קשה להעריך היכן נגמר הרכב ומתי עליו לעצור אותו מבלי לפגוע בעצם הנמצא בקצה החניה. מעצור חניה המותקן בקצה תא החניה במרחק מתאים מהעצם שעלול להיפגע, יעצור את הרכב בטרם זה יפגע בו ובכך יסייע לנהג להחנות את רכבו בבטחה.

ואיך זה תורם לבטיחות בחניון? חניונים מטבעם הם צרים וצפופים ולכן חשיבות מכרעת לחניית הרכבים בעומק תאי החניה וזאת כדי שקצוות הרכב לא יבלטו לדרכים הראשיות בחניון ויצמצמו אותן עוד יותר. התקנה של אבני בלימה בחניון כאמור תסייע לנהגים לדעת היכן נגמרת החניה דבר שיסייע להם להחנות את הרכב בעומק המקסימאלי של תא החניה.

אילו דגמים של אבני בלימה קיימים ומה ההבדל ביניהם?

ישנם מספר דגמים של אבני בלימה והם נבדלים זה מזה בחומר ממנו הם עשויים, בנראותם, במשך האחריות עמם הם מסופקים ובעמידותם:

ארבל שטראוס משווקת 3 דגמים עיקריים של אבני בלימה: הדגם הראשון והמומלץ הינו אבן בלימה מפלסטיק בצבעים שחור וצהוב המסופקת עם אחריות לתקופה של 3 שנים! דגם זה של אבן בלימה, עמיד ביותר לשימוש כאבן בלימה לרכבים פרטיים.
דגם נוסף של אבן בלימה אותו אנו משווקים הינו אבן בלימה מגומי תוצרת קנדה המסופק עם אחריות ל 12 חודשים. דגם זה עשוי צמיגים ממוחזרים, צבעו שחור והוא בעל מדבקות צהובות כדי להבטיח את נראותו מעל פני הקרקע. כמו כן דגם זה עמיד במיוחד אך מחירו גבוהה במעט.

בנוסף לשני הדגמים הנ”ל אנו משווקים גם מעצור גלגל. מעצור גלגל מיועד לאותו התפקיד בדיוק וההבדל הוא שמדובר ביחידות קצרות של 50 ס”מ להתקנה לפני גלגלי הרכב לפי רוחב הרכב המיועד. מעצור גלגל עשוי PVC ומסופק עם אחריות לתקופה של 12 חודשים. מחירו של מוצר זה אטרקטיבי אך השימוש בו אינו שכיח בישראל.

התקנת כלל אבני הבלימה הינה קלה ופשוטה ואינה מצריכה הכשרה מיוחדת. כל שיש לעשות זה למקם את אבן הבלימה הנבחרת במיקום הרצוי בתא החניה ולעגן אותה היטב לקרקע. בסרטון מטה ניתן לראות כיצד עושים זאת בצורה נכונה.

סרטוני הדגמה לסוגי מעצורי חניה והתקנתם

נגן וידאו
נגן וידאו

לסיכום

בין אם מדובר בחניון ציבורי ובין אם מדובר בחניה פרטית, מעצור חניה הוא מוצר חשוב שיסייע בחניה קלה, בטיחותית ונוחה. נשמח לעמוד לשירותכם ולהציע לכם ממגוון אבני הבלימה שברשותנו

אבן בלימה המומלצת ביותר היא מפלסטיק. מעצור מפלסטיק הינו עמיד במיוחד ומתאים להתקנה בכל חניון מקורה או חשוף לשמש.

בוודאי. ארבל שטראוס משווקת מעצור חניה מאושר מכון התקנים והוא מגיע עם תקופת האחריות הארוכה ביותר בהשוואה לכל מעצורי החניה בישראל.

ארבל שטראוס משווקת מעצור חניה מפלסטיק אשר מגיע כיחידה אחת באורך של 180 ס”מ המתאימה לרכב אחד בחניה אחת.

או השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

ארבל שטראוס