פרויקט שילוט בחניון בצפון הארץ

האתר: חניון גדול בצפון הארץ.

מטרת הפרויקט: הגברת הבטיחות בחניון על ידי התקנת שילוט ותמרור בשטח החניון.

בעלי החניון פנו אלינו במטרה להגביר את בטיחות הנוסעים והולכי הרגל בחניון. לאחר סיור משותף עם בעלי החניון הוחלט שבנוסף לאביזרי בטיחות לחניון המותקנים כבר בשטח, התקנת שילוט במקומות מסוימים בחניון תסייע להגברת הבטיחות בדרכי החניון. החלטה נוספת שנתקבלה הייתה לבצע שימוש לא רק בתמרורים סטנדרטיים אלא גם בתמרורים מוארים על ידי נורות לד, זאת כיוון שמדובר בחניון תת קרקעי שתנאי התאורה בו אינם מושלמים.

חניון הוא סביבת נהיגה שאינה רגילה וזאת בשל צפיפות גבוהה יחסית, נתיבים ומעברים צרים, שדה ראיה לקוי ואופי הנהגים שמרוכזים יותר במציאת חניה ופחות בתנועה שסביבם.

בתמונה מטה ניתן לראות את השלטים המורים על מהירות הנסיעה (תמרורי הוריה). השלטים משתלשלים מהתקרה בגובה המאפשר לנהג לראותם ללא קושי ומותקנים במרחקים מתוכננים זה מזה כך שנהג הנוסע ברכב יוכל לראותם מכל כיוון ומכל פניה שיבצע בחניון.

מניסיוננו בחניונים רבים חסרים תמרורים כדוגמת תמרורים להגבלת מהירות נסיעה: נהגים רבים אינם מודעים למהירות הנסיעה המותרת בחניון, שכן אין הגדרה אחידה כפי שנהוג בדרכים עירוניות ובין עירוניות. תמרורי אזהרה כגון עצור ותן זכות קדימה: פעמים רבות הסימונים שעל גבי הכביש מחוקים והפניות אינן ברורות בשל שדה ראיה לקויה או הסתרתן ע”י רכבים חונים. התקנה של תמרורים יכולה לתרום רבות להגברת הבטיחות בדרכים וזה בדיוק מה שהוחלט לבצע בחניון זה.

אז לאחר שהוחלט על התקנת שילוט, אחת הבעיות שאנו נתקלים בהם בחניונים, היא מיקום התקנת התמרורים. כאשר מדובר על התקנת תמרורים בדרכים, האופציה היא כמעט תמיד די ברורה והשימוש ב 90% מהמקרים הוא התקנה של שילוט על עמודים דוגמת עמוד ברזל 3 צול מדגם 300123 בתוספת מערכת חיבור לתמרור מדגם 300122. כאשר מדובר בחניון, לא תמיד יש מקום להתקין עמוד ולא תמיד עמודי הבטון שבחניון או הקירות מתאימים להצבת תמרורים. כדי להתקין תמרורים בחניון במיקום אופטימאלי, לא אחת אנו עושים שימוש בשרשראות לתליית תמרורים מהתקרה וכן תושבות שונות בהתאם לסוג התמרור והגובה הנדרש בהתאם לגובה התקרה בחניון. בכל מקרה בעת התקנת כל אביזר בטיחות לחניון מהתקרה יש לקחת בחשבון את הגבלת הגובה בחניון ואת הולכי הרגל, כדי שאלו לא יתקלו בראשם.

או השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

ארבל שטראוס