האם עמודי הגנה דינאמיים במפעלים ומחסנים באמת חשובה?

מלגזות ורכבי עבודה הנעים בתוך מחסנים, הכרחיים לפעילות המפעל, אך עלולים גם לגרום לנזקים.

באופן מוחלט, מלגזות שוקלות יותר מרכב ממוצע, לכן, גם במהירות נסיעה איטית, הנזק שהן עלולות ליצור בעת התנגשות בקיר, זהה לזה של רכב המתנגש בקיר במהירות של 15 קמ”ש.

מסיבה זו, בעלי מפעלים ומחסנים צריכים לדאוג, לא רק לבטיחות העובדים שלהם, אלא גם לבטיחות המבנה עצמו, המכונות ומערכות המידוף שבו. נזק הנגרם מפגיעת מלגזה, עלול לעיתים לעלות במחיר כספי כבד ולכן, מניעת תאונות מסוג זה ע”י יכולה למנוע הוצאות כספיות מיותרות וכמובן, תמנע פגיעה בצוות העובדים במפעל.

ישנן דרכים רבות להגן על עצמים במחסן מפני פגיעת מלגזות, כאשר אחת הדרכים היא התקנת עמודי הגנה דינאמיים. התקנת עמודי הגנה דינאמיים, יכולה למנוע הוצאות כספיות מיותרות וכמובן, תמנע פגיעה בצוות העובדים במפעל.

או השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

יתרונות עמודי ההגנה במחסנים:

  1. עוזר במניעת נזקים ופגיעות במבנה המחסן.
  2. מפחית משמעותית את הנזק הנגרם למלגזה, לכלי הרכב, או לנהג בעת התנגשות.
  3. מפחית את הוצאות התיקונים של המלגזה שכן מלגזות המתנגשות בעצמים דוממים סופגות נזק מצטבר ואף נזק ישיר.
  4. עמודי ההגנה צבועים בצבע צהוב המבליט את נוכחותם ומתריע על קיומם בפני הנהגים ברחבת המחסן, כמו גם, בפני צוות העובדים ההולכים ברגל ויודעים שעליהם לשמור על משנה זהירות בעת קרבה לעמודים אלו.
  5. התקנת עמודי הגנה דינאמיים תמנע את עצירת העבודה במפעל כתוצאה מפגיעה של מלגזות במכונות ועצמים חיוניים במפעל.
  6. אין צורך בתחזוקה שוטפת של עמודי ההגנה לאחר ההתקנה.

סרטוני הדגמה לעמידות עמודי SLOW STOP

נגן וידאו אודות עמידות עמודי SLOW STOP
נגן וידאו אודות SLOW STOP מול מלגזה
נגן וידאו אודות בדיקת עמידות SLOW STOP

לסיכום

שמירה על תקינות המבנה במחסן, הינה הכרח לקיום תקין של סביבת עבודה בטוחה ויעילה במפעל כולו. בעל מחסן, מפעל או מרל”וג המעוניין לשמור על בטיחות עובדיו, בטיחות המבנה וכתוצאה מכך, לקיים סביבת עבודה בטוחה, רציפה ויעילה, נכון יעשה אם יבחר להתקין את עמודי ההגנה הדינאמיים מדגם SLOW STOP, אשר נועדו לשמור על כל אלו. למרות ההוצאה הראשונית הגבוהה יחסית ברכישה והתקנה של עמודי הגנה דינאמיים, מספיק תאונה אחת שתעצור את פעילות המפעל, תזיק למכונה יקרה או חלילה תגרום לפגיעה בחיי אדם, ההוצאת מתגמדת אל מול הנזק הפוטנציאלי מה שהופך את ההתקנה גם למשתלמת לטווח ארוך. כדי שהתקנת מיגונים תהיה יעילה, חשוב להתאים את סוג המיגון למיקום במחסן וכן למשקל ומהירות המלגזות בשטח.

ארבל שטראוס, יבואנית SLOW STOP לישראל כבר משנת 2014 צברה ניסיון רב במיגון מפעלים ומרכזים לוגיסטיים. כמו כן החברה מגובה באופן מלא על ידי היצרן ויחד אנו יודעים לתת מענה מקצועי וענייני לכל סוג הגנה הנדרשת עבורכם. נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ולהגיע לפגישת ייעוץ אצלכם באתר.

או השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

ארבל שטראוס