פרויקט מעקות הגנה מפני נפילה מגג – התקנה ללא קידוח!

האתר: גג של מרכז לוגיסטי המחופה יריעות איטום

מטרת הפרויקט: בניית מעקה בהיקף הגג לסימון קצה הגג ומניעת נפילה

חברה גדולה בעלת מרכז לוגיסטי חדיש, פנתה אלינו לצורך התקנת מעקה בטיחות בכל היקף גג הבניין, שכן הגג בנוי ללא מעקה בטיחות ולצורך קבלת אישור בטיחות למבנה, עליהם להתקין מעקה בטיחות למניעת נפילה.

או השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

האתגר בפרוייקט היה התקנה של מעקה ללא קידוח ברצפת הגג, שכן הגג כולו מחופה יריעות איטום בהם אסור לקדוח. בנוסף לאיסור הקידוח גם עבודות ריתוך או כל עבודה אחרת הכרוכה בחום גבוה, עלולה להזיק לאיטום הגג, כך שעבודות מסגרות קונבנציונליות אינן מתאימות לביצוע העבודה.

התקנת מעקות על גבי גגות מבנים בהם מבוצע איטום באמצעות יריעות איטום, היא בעיה נפוצה במבנים רבים. קיימים כל מיני פתרונות אבל אף אחד מהם לא מבטיח שהאיטום לא ייפגע ב 100%! בכל שיטה מוכרת קיים סיכון לפגיעה ביריעה ובמקרה כזה איתור מקור התקלה במקרה של דליפת מים לתוך המבנה הוא כמעט בלתי אפשרי ותיקון התקלה עלול לדרוש ביצוע של איטום הגג מחדש.

הפתרון:

חברת ארבל שטראוס מייבאת מזה זמן רב את מחברי אינטרקלמפ שהינם פתרון אידיאלי לביצוע מעקות ללא ריתוכים. כדי להימנע גם מקידוחים, חשיבה מחוץ לקופסא, בסיוע היצרן, הביא עמה פתרון להתקנת מעקה גם ללא קידוח!

איך זה עובד?

במקום לקדוח את העמודים של המעקה, יוצרו במיוחד עבור הפרוייקט משקולות ברזל מאסיביות אליהם רותכו עמודי ברזל, אשר מהווים את עמודי התמיכה הניצבים של המעקה. כדי להגן על יריעות האיטום ממגע עם הברזל (המשקולת), בתחתית המשקולת הודבקו יריעות PVC כדי ליצור שכבת בידוד. עמודי התמיכה פוזרו האופן שווה בהיקף המבנה ובאמצעות מחברי אינטרקלמפ הורכבו הצינורות האופקיים של המעקה לעמודי התמיכה. העבודה בוצעה  ללא קידוחים, מבלי להפעיל רתכת, דיסק חיתוך או כל מכשיר חשמלי אחר היוצר חום!

את הפרויקט כולו ליווה מהנדס משלבי התכנון לחישוב עומסים, ועד לשלב אישור הביצוע. העבודה בוצעה במהירות שיא בצורה נקיה ומסודרת. במהלך כל שלבי הביצוע, הייתה הקפדה על שמירת תקרת המבנה לא רק מפני פגיעה באיטום אלא גם על חלוקה שווה של המשקל המותר בשטח הגג. כמו כן, צוותי ההתקנה עבדו תחת הקפדה על כללי הבטיחות בעבודה בגובה.

לסיכום: יש פתרון להתקנת מעקות ללא קידוח. כל מה שצריך זה לפנות אלינו ואנו כבר נדע לתכנן ולבצע את העבודה עבורכם!

ארבל שטראוס