פרויקט מראות פנורמיות ביציאה מחניון בבניין רב קומות

האתר: בניין רב קומות במרכז הארץ.

מטרת הפרויקט: הגברת בטיחות היוצאים והנכנסים לחניון המשותף בבניין.

חברת ניהול של בניין רב קומות, בו יש חניון גדול המשרת את כל הדיירים, פנה אלינו כדי שנסייע לו במציאת פתרון להגברת בטיחות הנסיעה ביציאה מחניון הבניין. הבעיה בה נתקלו הנהגים ביציאה מהחניון הייתה, יציאה מסוכנת לצומת T היישר לכביש וללא שדה ראיה ראוי. שדה הראיה לכביש מוגבל ומסכן את הנהגים בזמן ההשתלבות בתנועה בכביש. מכיוון שמדובר בחניון גדול, בו חונים וממנו יוצאים מידיי יום עשרות רכבים, פתרון הבעיה היה דחוף ביותר ודרש הבנה של פני השטח.

בשיחה עם הלקוח והבנת המיקום, הוחלט להציב עמוד, מול היציאה מהחניון, עליו יותקנו שתי מראות פנורמיות בקוטר 80 ס”מ, המרחיבות את שדה הראיה לשני כיווני ההשתלבות בתנועה. כך הבטחנו יציאה בטוחה לכביש מכל כיוון אפשרי.

מכיוון שהאתר פתוח וחשוף לכל תנאי מזג האוויר, הוחלט להשתמש במראות פנורמיות אקריליק, שכן, מראות אלו אמינות ועמידות יותר לאורך זמן. גם זווית ההתקנה נלקחה בחשבון ובביצוע, חשוב היה לוודא כי המראות מכסות שטח רחב ככל הניתן של שדה הראייה.

בתמונות מטה ניתן לראות את העמוד עליו הותקנו שתי המראות ולבחון את זוויות המראות הנותנות שדה ראיה רחב וטוב ליוצאים מהחניון.

בפרויקט זה הושם דגש על הגברת הבטיחות בעזרת מראות פנורמיות, יחד עם זאת, יש לזכור, כי הצבת פסי האטה בכבישים כאלו העוברים בתוך שכונות מגורים וליד חניונים גדולים, יכולים אף הם להגביר את הבטיחות ולהציל חיים.

או השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

ארבל שטראוס